Tarsus’un Matematik Dahileri ödüllerini aldı

235

MERSİN’in Tarsus ilçesinde düzenlenen ‘Tarsus Matematikçisini Arıyor’ yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.
Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde ,Atatürk İlkokulu tarafından düzenlenen yarışmanın ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.
Şehitishak İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve ilginin oldukça yoğun olduğu yarışmaya 41 okuldan 800 öğrencinin katıldı. 13 öğrencinin çeşitli hediyelerle ve başarı belgesi ile ödüllendirildiği yarışmada, 17 öğrenci de başarı belgesi ve mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Öğrencilerin halk oyunları, dans gösterisi ve müzik dinletisi ile başlayan törende, başarı gösteren öğrenciler ödüllerine kavuştu.
Atatürk’ün yolundan ayrılmamak için yürütülen çalışmalar çerçevesinde düzenlenen matematik yarışmasına katılan öğrencilere teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Kalaycı, “Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda ilkokul çağındaki öğrencilerin matematik dersine olan ilgisini artırmak, öğrencilerin olimpiyatlara olan bakış açısını olumlu yönde değiştirerek bu tür yarışmalara katılmalarını teşvik etmek, öğrencilerin özgüvenlerini geliştirerek gönüllü çalışma bilincine sahip olmalarını sağlamak, matematik alanında başarılı çalışmalar yapmasını sağlayarak temsil yeteneğini geliştirmek amaçlanmıştır” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.