Tarsus Kaymakamı ve Milli Eğitim Müdürü, TÜBİTAK Bilim Fuarlarını gezdi

417

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okulları ziyaret ederek TÜBİTAK Bilim Fuarlarını gezdi.
75’nci Yıl Kocatepe Ortaokulu ve Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nin düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nı ziyaret ederek açılışını gerçekleştiren ikili, ziyarette okul yönetimi, danışman öğretmeni ve başarılı öğrencileri tebrik etti. Öğrencilere hitap eden Kaymakam Ünal, “Bu tarz çalışmalar öğrencilere proje mantığı kazandırıyor. Bu sayede araştırma ve becerilerini geliştiriyorlar. Gençlerimize olan güvenimiz ve desteğimiz tam. Yetişen genç nesille gelişen ve ilerleyen bir ülkeye sahibiz. Bu bağlamda emek sarf ederek proje desteği kazanan okulumuzun idarecilerini, proje koordinatörünü, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Fuarda stantları gezen Kalaycı ise, “Burada çocuklarımızın ufkunu açan başarılı bir çalışma ve organizasyona tanık olduk. Bu fuar deneyi geleceğe yönelik bu tür girişimlerde bulunmak için ufuklarının açılmasında güzel bir örnek oluşturmuştur. Öğrencileri bilim çalışmalarına teşvik etmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak adına yapılan bu tür organizasyonların her zaman destekçisi olacağız” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.