Taşucu’na kapalı pazar yeri

195

MERSİN’in Silifke ilçesinde belediye tarafından Taşucu Mahallesine yapılacak olan kapalı pazar yerinin yapım ihalesi gerçekleştirildi.
Silifke Belediyesi tarafından, Taşucu’nda yapılacak kapalı pazar yeri ile mahallenin en önemli sorunlarından birisi olan pazarın çarşı merkezinden kaldırılacak olması ve burada ki trafik kazaları ile otopark sorununun bir nebzede olsa rahatlayacak olması vatandaşı memnun ediyor. Taşucu merkezinde pazar kurulduğu günlerde gerek araç trafiği yönünden gerekse alanının küçük kalması nedeniyle sıkıntılar yaşanıyordu. Yeni kapalı pazar yeri projesi ile hem yasalara uygun bir yer yapılacak hem de burada ki trafik sorunu çözülecek.
Çevrede bulunan esnaflar ve vatandaşlar bu durumdan memnun kalırken Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Kapalı pazar yeri projemizle hem pazarcı esnafımızı mağdur etmeden yasalara uygun bir alanda faaliyet vermelerini istedik hem de vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve düzenli koşullarda pazar ihtiyaçlarını yapmalarını sağladık. Esnaflarımızın tek çatı altında toplanarak halkımıza daha iyi hizmet vermesi için belediye olarak böylesine güzel bir çalışmayı vatandaşlarımıza anlattık ve hizmete sunduk. Herkes biliyor ki önümüzdeki yıllarda açıkta bir tek Pazar yeri kalmayacak ve esnaflarımızın hepsi yasayla birlikte bir çatı altında toplanarak hizmet verecekler” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.