ÇAMLIYAYLA… YAYLALAR YAYLALAR

539
     Önceden Tarsus‘a bağlı bir kasaba iken, daha sonraları ayrılıp ilçe haline gelen kasaba. nüfusu                       8.000 civarı olarak gösterilir ama yaz ile kış arasında çok fark vardır.
nüfusa kayıtlı bulunduğum, yaz aylarımı  önemlice bir bölümünü geçirdiğim ilçe tamamen idari nedenlerle ilçe olmuştur; ilçe oluşundan 3-4 yıl sonra banka vb. kurumlar açılmıştır. dağ ve ormanla çevrilidir; Tarsustan gelen yol, dağlarda son bulur; arkası Karamandır.  genelde emekli mekanıdır, gençler 15 günden fazla kalırsa sıkılır;
          Çukurovanın sıcağından bunalan genellikle 40 yaş ve üzeri insanların kaldığı yazın yorganla yatacak kadar serin olan ortalama 1300. ,1400  rakıma sahip pitoresk özellikteki yayla evlerini bünyesinde barındıran,ana ardıç diye anılan ve tam olarak 1107 yaşında, 22 metre boyunda ve 3,5 metre kalınlığında olan tarihi ve anıtsal bir ağacı bünyesinde barındırır.ayrıca papazın bahçesi,cehennem dere ve namrun kalesi gibi turistik yerler bu ilçemizde bulunmaktadır.
          Böylesi çok özelliği olan ilçenin haliyle sorunları yok değil tabiki en önemli sorunu KAYMAKAM’lık makamı üç beş ayda bir kaymakam değiştiği için sorun dinleyecek mülki amir yok diyebiliriz.Gelen kaymakam adayı geldi hoş geldiniz hoşbulduk güle güle  beş ay geçti. böyle olunca vatandaşın  merkez ve mahallelerdeki sorunları askıda kalmaktadır.haftasonları yaptığım mahalle(köy) gezilerinde vatandaşın ortak derdi MÜLKİ AMİR. Biline…AK PARTİ ilçe başkanım sayın MEHMET YETİŞ ile telefonla teyit amaçlı görüşmemde KAYMAKAM beyin yeni geldiğini söyledi. sıkıntılara vakıf değil dedi. bende makamla alakalı,kaymakam beyin şahsı ile alakalı sorunun olmadığını ilettim.VATANDAŞ Ankaradan şirin ÇAMLIYAYLA’mıza kadrolu KAYMAKAM atanmasını talep ediyor.
         Çarşı esnafı araç trafiğinden şikayetci uzak mahalleden gelen yayla sakinleri çarşı içinde alışveriş esnasında araçlarını park edecekleri alanlar olamadığından ara ara sıkıntılar yaşamaktadırlar.Duyarsız vatandaşlarlada karşılaşmak mümkün cadde’de trafik kilitlendi durdu kornalar bağırmalar filan şu araç kalkarsa sıkıntı çözülür dedim esnafın birtanesi market YUSUF SAKALLI  dediki;Bugün kalkmaz bu araç dedi neden dedim sahibi  balığa gitti yarın gelir dedi.hal böyle olunca trafik polislerine allah yardım etsin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.